Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.

Tipy na výlety

Chodovar Beer Wellness Land v areálu Rodinného pivovaru Chodovar je ideálním výchozím bodem pro výlety do krásné přírody Českého lesa, za památkami nebo do zdejších lázeňských měst – zkrátka za historií i současností kraje, kde se rodí Chodské pivo.

Michalovy Hory a Planá

Michalovy Hory

Jen 4 kilometry na východ od našeho pivovarského hotelu leží malebná obec Michalovy Hory, původně hornická osada, později dokonce po nějakou dobu i město. Své jméno získala podle zdejší kaple sv. Michaela archanděla, na jejímž místě byl na konci 16. století postaven dnešní kostel sv. Michaela archanděla. Prakticky na druhé straně obce, na protějším kopci, se nachází nádherná vyhlídka s útulným altánkem, odkud si můžete prohlédnout celé Michalovy Hory. V celé vesničce zahlédnete i mnoho historických domků a stavení, které tomuto místu dodávají jeho neopakovatelnou atmosféru.

A právě mezi místními domky lze navíc při troše snahy a štěstí objevit jedno velmi speciální místo, kde se nic zvláštního nestalo. A pokud ho najdete, můžete místního hostinského požádat za odměnu o pivo zdarma! ;-)

Vyhlídka Homole

Když se vydáte z Michalových Hor směrem do Plané, určitě se vyplatí zvolit trasu, na které si uděláte zastávku na necelé 3 kilometry vzdálené vyhlídce na vrchu Homole. Rozhled do krajiny Českého lesa je odtud dechberoucí. Za dobrého počasí jsou odtud vidět dokonce i některé vrcholky Šumavy! Možnost příjemného odpočinku nechybí ani zde.

Město Planá

Krásné městečko Planá by na tomto výletě mohlo být vaší poslední zastávkou, než dorazíte zpátky k nám do pivovaru. Ozdobou města je náměstí se spoustou opravených historických domů a jednou z dominant – barokním morovým sloupem se sochou sv. Jana Nepomuckého. Za návštěvu určitě stojí i Hornické muzeum, které se nachází v bývalé štole Ondřej Šlik. Tato štola byla vyražena koncem 16. století v době největšího rozkvětu dolování stříbrných rud v Plané a jejím okolí. Dnes je celý labyrint chodeb zpřístupněn veřejnosti a je v něm instalována expozice rudného hornictví. Množství exponátů, tématicky utříděných, působí v podzemních prostorách velmi autenticky.

Město Planá nabízí i sportovní a odpočinkové vyžití. Najdete zde skatepark nebo tenisové kurty a další sportoviště, v letní sezóně je v provozu vyhledávané přírodní koupaliště. V prosluněných dnech může být osvěžujícím odpočinkem posezení u Městského rybníka.

 
 
...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova

Dovolujeme si Vás upozornit, že NEJPOZDĚJI DNES musíte objednat, aby bylo možné úspěšné doručení fyzických dárků (pivo, pivovice, oblečení, suvenýry, pivní kosmetika...) do Vánoc. Elektronické dárkové E-poukazy samozřejmě zvládnete zakoupit kdykoli...